¬100 Lat Błękitnej Czternastki

Karnawałowy bal maskowy

23 lutego 2019, 20:00, aula Marcinka

To wydarzenie, którym rozpoczniemy świętowanie 100-lecia! Będzie muzyka, taniec, światła reflektorów, pyszne jedzenie i najlepsza zabawa. Nie zapomnijcie o zabraniu masek - w końcu to Karnawałowy Bal Maskowy z prawdziwego zdarzenia!

Na bal nie obowiązują zapisy. Wystarczy wskoczyć w odpowiedni strój, pojawić się w Marcinku w ten sobotni wieczór i na miejscu nabyć wejściówkę za symboliczne 5zł. Startujemy o 20:00!

A tutaj znajdziecie wydarzenie na facebook’u:https://www.facebook.com/events/190730608542198/

Stulecie Marcinka

18 maja 2019

Marcinek, czyli I Liceum Ogólnokształcące to szkoła, z którą od zawsze jesteśmy związani. Nie może nas więc zabraknąć na obchodach jego stulecia. Wypatrujcie błękitnych chust na korytarzach i koniecznie zajrzyjcie do naszej harcówki!

Zlot Stuleciowy

14-16 czerwca 2019

Zlot to najważniejszy moment w całym roku obchodów naszego stulecia. Mamy wielką nadzieję, że zobaczymy się na nim w jak najszerszym gronie.

Spotkamy się w Puszczy Zielonce, aby znów usiąść z przyjaciółmi przy ognisku, powspominać, zjeść kawałek wielkiego tortu, poczuć się jak za starych, dobrych lat, dowiedzieć się, co u kogo słychać, a także lepiej poznać obecnie działające w Błękitnej drużyny.

Więcej szczegółów w zaproszeniu

Odwiedziny na obozie

12-14 lipca 2019

Choć, jak wiecie - zawsze jesteście jak najmilej widziani w naszym obozie, to na tegoroczne odwiedziny chcielibyśmy szczególnie serdecznie Was zaprosić. Ten weekend będzie doskonałą okazją, aby wziąć udział w specjalnych zajęciach czy apelu, zjeść obozowy obiad i tak po prostu... znów poczuć się w lesie jak w domu.

Błękitny Grom

wrzesień/październik 2019

Najlepszy Harcerski Rajd Ekstremalny powraca! Zbierajcie ekipę i zaczynajcie treningi, bo lekko nie będzie. Zapewniamy za to, że trud się opłaci - w końcu każdy wie, że Błękitny Grom to przede wszystkim doskonała zabawa!

Więcej szczegółów wkrótce.

Śledźcie też fanpage’a: https://www.facebook.com/blekitnygrom/

Książka

Wspomnień nigdy za wiele. Dlatego, na czerwcowym zlocie swoją premierę będzie miała książka zawierająca wywiady i historie opowiedziane przez Czternastaków. Ciekawe, jak szybko stanie się bestsellerem?

Płyta

Tak, to płyta z ulubionymi harcerskimi piosenkami w wykonaniu naszych harcerzy i Czternastaków. Do oddania klimatu ogniska brakuje jej tylko szczypiącego w oczy dymu w pakiecie. Już w czerwcu będzie mogła zagościć w Waszych domach.

Tablica pamiątkowa druha "Chrzana"

Z inicjatywy Czternastaków, przed Marcinkiem odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca szczególną dla naszego szczepu osobę - druha Jerzego Chrzanowskiego.

Więcej informacji wkrótce.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, wystarczy napisać na adres blekitna14@gmail.com!